DOŁĄCZCIE DO GŁOSOWANIA NA PROJEKTY BIM ZESPOŁU PEKABEX W OGÓLNOŚWIATOWYM KONKURSIE!
13 maja rusza głosowanie w ogólnoświatowym konkursie Tekla BIM Awards, do którego Pekabex zgłosił dwa projekty: biurowy Urbi Ferro (w kategorii Projekty komercyjne) oraz halę produkcyjno-magazynową z budynkiem biurowym w woj. zachodniopomorskim (w kategorii Projekty przemysłowe). Głosowanie zakończy się 5 czerwca. Czekamy na Wasze głosy!
Co to jest technologia BIM?
Modelowanie konstrukcji budowlanych (BIM, Building Information Modeling) jest całościowym cyfrowym procesem tworzenia informacji o budowanym zasobie i zarządzania nimi. Zapis fizycznych i funkcjonalnych właściwości obiektu budowlanego daje dostęp wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego do danych pozwalających na podejmowanie decyzji w trakcie pełnego cyklu funkcjonowania, od pierwszej koncepcji, poprzez projektowanie, budowę i eksploatację, aż do rozbiórki budowli.
Jako jedna z nowoczesnych technologii, wykorzystywanych przez zespoły Pekabeksu, BIM wymaga interdyscyplinarnej wiedzy inżynierskiej, ale także elementów pracy informatycznej. Dlatego nasze duże doświadczenie i innowacyjne podejście są szczególnie cenne dla Klientów stosujących zaawansowane narzędzia. Tak było w przypadku m.in. projektów Urbi Ferro oraz Hali w Zachodniopomorskim.
– Jakość zaczyna się od dokładności. Dzięki najnowszym technologiom możemy uzyskiwać jeszcze dokładniejsze informacje na temat tego jak będzie wyglądał przyszły budynek, zwrócić uwagę na szczegóły i wyeliminować praktycznie wszystkie potencjalne kolizje z procesu. BIM jest jednym ze stosowanych w Pekabeksie standardów i z roku na rok jest coraz większy udział projektów realizowanych w tym standardzie – mówi Przemysław Borek, Prezes Zarządu Pekabex BET S.A.
Międzynarodowy konkurs Tekla BIM Awards
„Użytkownicy oprogramowania Tekla odgrywają ważną rolę w konstrukcji wielu skomplikowanych i znanych budowli, stającymi się często kamieniami milowymi w budownictwie. Tym samym używanie oprogramowania Tekla BIM wpływa na krajobraz świata. Podczas tegorocznej edycji konkursu Tekla BIM Awards pragniemy wyrazić nasze uznanie dla klientów i przekazać historię ich sukcesów całemu światu. Zaprezentowane modele pokazują wszechstronność oprogramowania Tekla BIM” – piszą Organizatorzy konkursu (https://construsoftbimawards.com/pl/) . Projekty podzielone są na 7 kategorii: komercyjne, przemysłowe, infrastrukturalne, użyteczności publicznej, sport i rekreacja, małe projekty i projekty studenckie.
Głosuj na projekty Pekabex!
-> Pierwszy z dwóch zgłoszonych projektów to obiekt biurowy Urbi Ferro wraz z garażem podziemnym w Stalowej Woli.
3 kondygnacyjny zrównoważony budynek biurowy o wysokim standardzie wykonania certyfikowany BREEAM. Podziemie to garaż na 51 stanowisk, konstrukcja naziemna wykonana jest w 100% jako prefabrykowana. Na parterze zlokalizowane są lokale przeznaczone na usługi, natomiast na piętrach znajdują się pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne. W centralnej części budynku zaprojektowano wydzielone, zielone patio. Projekt charakteryzuje się ciekawą elewacją budynku – wykonany jest jako prefabrykowane panele ścienne o charakterystycznym podziale, oraz dużych zintegrowanych przeszkleniach. Wykorzystanie technologii prefabrykacji nadało budynkowi ciekawy i zarazem nowoczesny charakter.
Nasz projekt jest jednym z 35 projektów zgłoszonych z całego świata, w tym kilku stworzonych przez zespoły międzynarodowe z: krajów Beneluksu, Portugalii, Polski, Hiszpanii czy Kolumbii.
Czytaj więcej i głosuj TUTAJ
-> Z kolei do kategorii Projektów przemysłowych zgłosiliśmy halę produkcyjno-magazynową z budynkiem biurowym w woj. zachodniopomorskim
Projekt i koordynacja montażowo-produkcyjna zespołu obiektów dla inwestora – producenta urządzeń grzewczych, powstały w wyjątkowo krótkim czasie 5 tygodni roboczych. Rozbudowa i modernizacja zakładu produkcyjnego objęła: halę magazynowo – produkcyjną wraz z budynkiem socjalnym i biurowym. Projekt wyróżnia się pod względem typu konstrukcji – użycie Tekli w przypadku konstrukcji żelbetowej jest dużo rzadsze niż w przypadku konstrukcji stalowej. Projekt wykonawczo-warsztatowy obu obiektów oraz projekt warsztatowy stężeń zawierał model 3D, który został wykonany w wysokim poziomie szczegółowości – Level of Development (LOD) 400.
Nasz projekt jest jednym z 36 projektów zgłoszonych z całego świata, m.in. ze Słowacji, Hiszpanii, Rumunii i krajów Beneluksu.
Czytaj więcej i głosuj TUTAJ.
Źródła: construsoftbimawards.com, autodesk.pl, pl.wikipedia.org