PREFABRYKACJA: WYSOKA JAKOŚĆ. NIŻSZY WPŁYW NA ŚRODOWISKO
- Skrócenie czasu realizacji
- Mniejsza ilość zasobów niezbędnych na placu budowy (ludzkich, przestrzeni składowej, mniejsze zużycie wody i prądu, zmniejszenie wytwarzanych odpadów)
- Większe bezpieczeństwo na budowie
- Zmniejszenie objętości betonu
- Wykorzystanie surowców jest ściśle związane z danym projektem
- Materiały użyte do budowy wyprodukowane w najbliższej lokalizacyjnie fabryce Pekabex
- Możliwość łatwego demontażu w przyszłości
FILOZOFIA
ZAŁOŻENIA GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO I DĄŻENIE DO ZERO-WASTE
Produkcja ma funkcję długoterminową i jest zorientowana na minimalizację odpadów oraz ponowne wykorzystywanie ewentualnych odpadów produkcyjnych. Dzięki szybkiemu, dopracowanemu systemowi montażu elementów nie powstają odpady na polu budowy, a całokształt inwestycji jest starannie zaplanowany.
Do produkcji konstrukcji budowli używane są m.in. betony niskoemisyjne; pręty zbrojeniowe w ok. 90% pochodzą z recyklingu, woda stosowana do celów przemysłowych ponownie wykorzystywana, zbierana i używana woda deszczowa.
Wszystkie produkty do produkcji budynków mogą zostać ponownie wykorzystane. Beton może być ponownie wykorzystany jako kruszywo (m.in. pod budowę dróg), pręty zbrojeniowe – odpady wysyłane do punktu recyklingu stali co pozwala zaoszczędzić 40% wody, zmniejszyć emisję zanieczyszczeń powietrza o 86% i wody o 76%.
W związku z produkcją, jak i montażem gotowych elementów ograniczamy wpływ na środowisko w aspektach:
- energii elektrycznej – obniżenie zużycia energii podczas budowy, poprzez montaż w krótszym czasie niż przy standardowej budowie jak i przeprowadzamy ciągłe badania efektywności energetycznej naszych fabryk,
- wody – obniżenie zużycia wody podczas produkcji w wyniku wdrożenia obiegu zamkniętego zasobu i ponownego wykorzystania w kolejnych procesach,
- strat ciepła – poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii termicznych zmniejszających straty energii cieplnej w konstruowanych przez nas budynkach.
Beton posiada doskonałe własności termiczne – słaba przewodność i duża pojemność cieplna – latem długo się nagrzewa i chroni od upałów, a w nocy oddaje ciepło do środowiska. Zimą ogranicza straty ciepła.
W dobie znaczących braków na rynku budowlanym produkty systemowe wypełniają lukę w sposób innowacyjny i ekonomiczny: komplet dopasowanych do siebie, gotowych elementów skraca czas realizacji i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów. Jakość produkcji potwierdzona została certyfikatami polskimi i międzynarodowymi.
NASZE PRODUKTY EKOLOGICZNE TO M.IN.:
- wieże wiatrowe – do farm wiatrowych,
- dachy hal o podwyższonej nośności – dla Klientów instalujących farmy fotowoltaiczne na dużych powierzchniach.
Prefabrykacja to nie tylko skrócenie czasu realizacji budowy, lecz także ekologiczne rozwiązania w budownictwie i architekturze. Dzięki precyzyjnej produkcji w fabryce minimalizujemy zużycie zasobów i ilość wytwarzanych odpadów na miejscu budowy, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i mniejsze zużycie betonu. Nasza filozofia opiera się na gospodarce obiegu zamkniętego i dążeniu do zero-waste, co oznacza minimalizację odpadów produkcyjnych i maksymalne ponowne wykorzystanie materiałów. Wdrażamy ekologiczne rozwiązania, stosujemy beton niskoemisyjny i pręty zbrojeniowe z recyklingu, zmniejszając tym samym nasz wpływ na środowisko. Produkujemy konstrukcje zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Nasze konstrukcje, takie jak wieże wiatrowe, dachy hal o podwyższonej nośności, fundamenty prefabrykowane, ale i same elementy, typu słupy żelbetowe, belki stropowe żelbetowe, płyty żelbetowe, ściany żelbetowe, wyróżniają się wysoką jakością i minimalnym wpływem na planetę.